You are here:  / 6pg / Testy do policji

Testy do policji

post by related

related post

Testy do policji (3)Osoba stojąca na straży naszego bezpieczeństwa musi spełniać określone kwalifikacje. Efektywność jej pracy zależy zarówno od kondycji fizycznej czy stanu psychicznego. Nie można nikogo dyskryminować. lecz proces trafienia do służby w policji nie należy do łatwych i z pewnością nie jest on dany każdemu.
Określone przepisami testy do policji obejmują bardzo szerokie sprawdzenie kompetencji kandydata. W zasadzie rozpoczynają się one już w gabinecie medycyny pracy. Policjant musi być całkowicie zdrowy. Kolejne etapy rekrutacji do służby w policji mają na celu sprawdzenie motywacji kandydata. Następnie odbywają się testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, wydolności organizmu na testach psychologicznych kończąc. Nie mnie ważne jest przejście szczegółowej procedury umożliwiającej dostęp do dokumentacji niejawnej. osoby które w przeszłości miały nawet przelotny związek z grupami przestępczymi, nie przechodzą tego etapu.
Testy także pełnią inną funkcję: pozwalają komendantom łatwiejsze zarządzanie zasobami w danej jednostce. Nieco innych predyspozycji wymaga się w pionach śledczych, a nieco innych na przykład w sekcjach drogowych.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Testy do policji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)